Kariera
w RnD Leasing

Atrakcyjne środowisko

Współtworzymy ekosystem venture buildingu, w którym pracują naukowcy, inżynierowie nowoczesnych dziedzin, co dodatkowo ułatwia zrozumienie potrzeb klientów RnD Leasing.

Rozwój w rosnącej niszy

Mamy niezwykle ciekawy produkt, stworzony tak, by niósł dodatkową wartość klientom. Obsługujemy nową niszę biznesową i dopasowujemy się do niej.

Swoboda efektywności

Wspieramy potencjał każdego pracownika, dając mu swobodę ustalenia najlepszych dla niego metod pracy, jednocześnie umożliwiając doskonalenie obszarów do poprawy.

Doradca ds. leasingu

maj 11, 2023 | kariera

W roli Doradcy ds. leasingów będziesz nawiązywał i rozwijał nowe kontakty, jak również wspierał w tworzeniu strategii sprzedaży. Skupiamy się na leasingach powiązanych z dofinansowaniami. Mamy na ich temat wiedzę większą od klientów, co stawia nas w roli edukującego eksperta, którą należy wypełniać w komunikacji z kontaktami. Będziesz również wspierał back office w finalizowaniu umów oraz reprezentował firmę na wydarzeniach.


Do twoich zadań będzie należeć:

 • Pozyskiwanie leadów.
  Mamy łatwy dostęp do list potencjalnych klientów.
 • Pozyskiwanie klienta (prezentacje, rozmowy, wstępna analiza potrzeb, przekazanie wartości niesionych klientowi, określenie kwoty i przedmiotu leasingu).
  Niesiemy dużą, dodatkową wartość każdemu klientowi, który ma dofinansowanie obejmujące zakup sprzętu. Od naszych umiejętności zależy, jak szybko zbudujemy u klienta zrozumienie tej wartości.
 • Nawiązywanie, budowanie oraz dbanie o relacje z klientami (w tym tworzenie ofert i negocjowanie warunków umów o współpracy).
  Jako standardowe działania na linii klient-leasingodawca.
 • Negocjowanie i finalizowanie umowy z klientem i dostawcami przy wsparciu back office.
  Każda umowa leasingu ma przynajmniej trzy strony: korzystającego (klienta), leasingodawcę i dostawcę. Dodatkowo umowy muszą być tak stworzone, by brać pod uwagę wymagania czwartej strony tego równania – organizacji pośredniczących w przyznawaniu dofinansowań.
 • Współpraca z wewnętrznymi ekspertami od dofinansowań.
  Skupiamy się na leasingach powiązanych z dofinansowaniami i mamy bogatą na ich temat wiedzę, często dużo większą niż nasi klienci. Elementem naszej propozycji wartości jest ta wiedza, dlatego często i chętnie z niej korzystamy.

Dodatkowe czynności, które mogą wystąpić:

 • Poszukiwanie pośredników spośród:
  – firm działających w branży pozyskiwania dofinansowań,
  – dostawców sprzętów często używanych w pracach badawczych,
  – inkubatorów start-upów i firm inwestycyjnych.
  Powyższe grupy mogą być źródłem klientów, przedstawicielom tych grup niesiemy dodatkowe wartości wzmacniające ich ofertę.
 • Reprezentowanie firmy na wydarzeniach wspierających pozyskiwanie kontaktów i podnoszących zaufanie do firmy.
  Nasi klienci i potencjalni pośrednicy należą do grup, które często organizują i biorą udział w wydarzeniach, na których możemy przedstawiać naszą ofertę i budować zaufanie do firmy.
 • Pomoc w tworzeniu strategii sprzedaży oraz jej realizacja.
 • Rozwijanie biznesu dla nowych instrumentów finansowych, wprowadzanych do oferty firmy.
  Jesteśmy rozwijającą się firmą, dopasowującą zarówno swój produkt jak i model sprzedaży zgodnie z budowaną wiedzą na temat rynku.

Z naszej strony zapewniamy:

 • Zatrudnienie na pełny etat, praca na wyłączność.
  Wierzymy w skupienie i o nie prosimy naszych współpracowników.
 • Umowę B2B lub o pracę. Wynagrodzenie składające się z podstawy i prowizji.
  Poruszamy się w produktach finansowych; zrozumienie wartości płynących z różnych form wynagrodzenia jest naturalną pochodną naszych działań. Jesteśmy otwarci na różne formy budowania bezpieczeństwa zatrudnienia.
 • Możliwość pracy hybrydowej (biuro co najmniej 1 dzień w tygodniu) z elastycznymi godzinami pracy.
  Z uwagi na zespołowy charakter naszej pracy nie ma możliwości pracy w 100% zdalnej. Jesteśmy jednak otwarci na pracę hybrydową, w szczególności gdy ustalimy rejonizację działań.
 • Pierwsze dwa tygodnie wdrożenia wymagają obecności w siedzibie we Wrocławiu w pełnym wymiarze.
  Zależy nam na dobrym poznaniu naszego produktu przez współpracownika.
 • Realny wpływ na doskonalenie i rozwój organizacji.
  Mamy niezwykle ciekawy produkt, stworzony tak, by niósł dodatkową wartość klientom. Obsługujemy nową niszę biznesową i dopasowujemy się do niej.
 • Laptop do pracy w dowolnym miejscu i stanowiska komputerowe w biurze.
 • Telefon komórkowy.
 • Samochód – współdzielony lub na wyłączność – zależnie od potrzeb.
 • Atrakcyjne biuro w stylu loftowym położone w Bierutowska Park, dostępne w dowolnych godzinach, z dobrze zaopatrzoną kuchnią i pyszną kawą.
 • Wydarzenia integracyjne i sportowe.
 • Opiekę medyczną LUXMED.
  Staramy się, jak możemy, nie ograniczać efektywności pracy.

Będziesz potrzebować:

 • Minimum rocznego doświadczenia w sprzedaży bezpośredniej B2B (preferowana branża leasingowa/finansowa), m.in. w pracy jako pośrednik leasingowy, kredytowy, pracownik dealera samochodowego, firmy ubezpieczeniowej itp.
  Sposób, w jaki pozyskujemy klientów, jest podobny jak dla innych produktów finansowych.
 • Doświadczenia w pracy z MŚP, start-upami, jednostkami naukowymi, korporacjami.
  W tej kolejności ta lista reprezentuje naszych klientów.
 • Rozumienia i umiejętności praktycznego stosowania takich terminów jak procent składany, IRR, ROI, leasing operacyjny, finansowy.
  Praktyczne rozumienie tak podstawowych pojęć bardzo ułatwi zapoznawanie się z produktem.
 • Znajomości Excela na poziomie początkującym (bez VBA, SQL, ale podstawowe makra, formuły matematyczne, finansowe i wyszukiwania).
  Zależy nam, by nasi współpracownicy rozumieli produkt, który sprzedają, a Excel jest bardzo w tym pomocny. Kryteria tu przedstawione wymagają około kilkudziesięciu godzin doświadczenia w Excelu w połączeniu z umiejętnościami analitycznymi.
 • Dobrej znajomości języka angielskiego.
  Niekiedy wymagana przy rozmowach z naszymi klientami, częściej z dostawcami.
 • Świetnej komunikacji, praktycznej znajomości technik sprzedaży i negocjacji cen.
  Jako oczywisty element umiejętności handlowych.
 • Prawa jazdy kat. B.
  Z uwagi na relacyjność naszych interakcji z klientami często potrzebny jest kontakt osobisty.

Doskonale, jeśli posiadasz dodatkowo:

 • Doświadczenie w obszarze projektów dofinansowanych ze środków UE.
  Znacząco ułatwi zrozumienie naszego produktu i będzie argumentem w budowaniu zaufania w relacji z klientem.

Informacje dla kandydata:

Jeżeli chcesz rozpocząć z nami rozmowy, zaaplikuj, wysyłając e-mail z CV na adres: rekrutacja@rndleasing.pl

Wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne do firmy RnD leasing sp. z o.o. (dalej Administrator danych, ADO lub „My”) wyraża Pan/ Pani zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się w celu realizacji procesu rekrutacji na stanowisko pracy, na które Pani/Pan jako kandydat aplikuje.
Jeśli wyraża Pan/Pani zgodę na przetwarzanie danych w zakresie kolejnych realizowanych przez nas procesów rekrutacyjnych prosimy o załączenie w CV klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych również w kolejnych rekrutacjach w ciągu kolejnych 24 miesięcy.

Pełną informację o przetwarzaniu danych osobowych w związku z rekrutacją znajdzie tutaj.

Więcej o nas

RnD Leasing dostarcza wyspecjalizowane rozwiązania finansowe dla firm z branży nowych technologii. Przynależymy do grupy spółek aktywnie działających w obszarze innowacji, wywodząc się z venture buildera Nanores. Bazując na wymianie doświadczeń i wiedzy o zmiennym środowisku badawczo-rozwojowym, dostarczamy dedykowane rozwiązania leasingowe i sukcesywnie zwiększamy ilość wspieranych przedsięwzięć.

Nieduży zespół, atrakcyjny produkt i wysoki poziom wzrostu organizacji to kluczowe czynniki, które mogą Ci zapewnić rozwój zawodowy i realny wpływ na niszową, ciekawą branżę. Liczą się dla nas: innowacja i celowość działań. Podzielasz te wartości i czujesz, że mógłbyś tu pasować? Zaaplikuj i spotkajmy się na rozmowie.

Pracujmy razem!

Jeżeli chcesz rozpocząć z nami rozmowy, zaaplikuj, wysyłając e-mail z CV na adres: rekrutacja@rndleasing.pl. Napisz nam, dlaczego chcesz u nas pracować, a jeśli masz referencje/ portfolio lub inne dokumenty, którymi chcesz się pochwalić – koniecznie je załącz. Zapoznamy się ze wszystkimi aplikacjami i podejmiemy kontakt z pasującymi kandydatami.